Student, voluntar la Urgenţă, răpus de COVID-19 la doar 20 de ani

HomeSănătate

Student, voluntar la Urgenţă, răpus de COVID-19 la doar 20 de ani

Alex Țandura, un tânăr de doar 20 de ani, student la Asistență Medicală la Iași și voluntar la Urgență, a decedat din cauza COVID. Societatea Studenților Mediciniști Iași a anunţat trecerea în nefiinţă a tânărului, care a pierdut lupta cu temutul virus. 

O femeie din Olt a făcut şoc anafilactic în urma vaccinului AstraZeneca. Aceasta se află în spital, sub supraveghere medicală
Pacientul rănit în explozia de la Balș va fi externat după 21 de zile de spitalizare în Compartimentul de Arşi al SJU Slatina
Acces online la rezultatele analizelor efectuate în punctele de recoltare ale SJU Slatina
Distribuie acest articol

Loading

Societatea Studenților Mediciniști Iași este profund îndurerată, întrucât Alex Țandura, colegul nostru în vârstă de doar 20 ani, a pierdut astăzi lupta cu COVID-19 și a plecat prea devreme dintre noi.

Acesta era unul dintre cei mai activi voluntari ai Departamentului de Medicină de Urgență (U.P.U. – SMURD) din cadrul SSMI și student la Asistență Medicală Generală, UMF Iași.

Urăm sincere condoleanțe familiei și tuturor celor apropiați și mult curaj pentru a înfrunta aceste momente! Drum lin, Alex!”, se arată în postarea de pe Facebook.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0