Accident pe Drumul Expres, în afara Slatinei. Un copil a ajuns la spital

HomeEvenimentRecomandate

Accident pe Drumul Expres, în afara Slatinei. Un copil a ajuns la spital

  Impact între două autoturisme, luni seara, pe Drumul Expres 12, în afara Slatinei. La volan se aflau două tinere, una din Coteana, iar ceala

Accident pe DEx12: Două persoane rănite după impactul între un camion, un TIR şi un autoturism
Accident grav pe DEx12, tronsonul Slatina-Craiova, în zona Balş. Traficul este blocat
Accident pe DEx12: Trafic blocat total, în zona Albota, după ce un TIR a intrat în glisieră
Distribuie acest articol

Loading

 

Impact între două autoturisme, luni seara, pe Drumul Expres 12, în afara Slatinei. La volan se aflau două tinere, una din Coteana, iar cealaltă din judeţul Gorj. Un copil, pasager în maşina condusă de femeia din Gorj a avut nevoie de îngrijiri medicale.  

Din primele verificări, polițiștii au constatat faptul că, în eveniment, au fost implicate două autoturisme, respectiv un autoturism condus de o tânără, în vârstă de 24 de ani, din comuna Coteana și un autoturism condus de o tânără, în vârstă de 29 de ani, din comuna Hurezani, județul Gorj.

„În urma evenimentului rutier, un minor, pasager în autoturismul condus de tânăra din județul Gorj, a necesitat îngrijiri medicale, fiind transportat la Spitalul Județean de Urgență  Slatina.

Cele două tinere au fost testate cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”, transmite IPJ Olt.

Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, fiind întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

 

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0