FOTO. Percheziţii la doi bărbaţi care au furat 140 de anvelope produse de Pirelli

HomeEveniment

FOTO. Percheziţii la doi bărbaţi care au furat 140 de anvelope produse de Pirelli

Un şofer de TIR din Dâmboviţa şi un alt bărbat, rudă cu el, au furat 140 de anvelope de la fabrica Pirelli din Slatina, poliţiştii din Olt recuperând întreaga marfă în urma unor percheziţii desfăşurate, joi dimineaţa.

Accident în Râmnicu Vâlcea. Doi pasageri aflaţi în picioare într-un autobuz, răniţi după ce şoferul a frânat brusc
Bărbat din Potcoava, cercetat penal după ce a călcat intenționat cu mașina un câine
Accident pe DN 64. O persoană transportată la spital
Distribuie acest articol

Loading

Anchetatorii spun că la data de 12 septembrie 2020, cei doi bărbați, în complicitate, ar fi sustras dintr-un autocamion 140 de anvelope, în timp ce erau transportate de la societatea producătoare, în vederea exportului.

În urma perchezițiilor, polițiștii au găsit cele 140 de anvelope, prejudiciul fiind recuperat în totalitate.

Cei doi bărbați, de 44 și 47 de ani, urmează a fi conduși la sediul Inspectoratului de Poliție Județean Olt în vederea audierii și dispunerii măsurilor legale.

Activitățile s-au desfășurat cu suportul luptătorilor Serviciului pentru Acțiuni Speciale Dâmbovița și al jandarmilor din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Dâmbovița”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0