Anchetă a poliţiştilor, după ce tânăra de 31 de ani, mamă a unui bebeluş de 6 luni, s-a aruncat de la etajul 8 al unui bloc din Slatina

HomeEvenimentRecomandate

Anchetă a poliţiştilor, după ce tânăra de 31 de ani, mamă a unui bebeluş de 6 luni, s-a aruncat de la etajul 8 al unui bloc din Slatina

  Poliţiştii anchetează moartea tinerei, în vârstă de 31 de ani, care s-a aruncat de la etajul 8 al unui bloc de pe strada Libertăţii, din Sla

Bebeluş de doar  6 luni,  dintr-o comună din Olt, găsit fără suflare în casă
Alertă în Slatina. Bărbatul care a ademenit mai mulţi copii, aflaţi la locurile de joacă, solicita informaţii despre locatari
Angajaţii unui spital judeţean sunt acuzaţi că au furat mâncarea bolnavilor
Distribuie acest articol

Loading

 

Poliţiştii anchetează moartea tinerei, în vârstă de 31 de ani, care s-a aruncat de la etajul 8 al unui bloc de pe strada Libertăţii, din Slatina. Femeia, mamă a unui copil de doar 6 luni, era în vizită la socrii, împreună cu soţul ei, iar în momentul în care a rămas singură, s-a aruncat de la balcon. Femeia s-ar fi aflat într-o depresie post naştere. 

Inspectoratul de Poliție Județean Olt a fost sesizat, prin apel 112, în jurul orei 15.30, cu privire la faptul că o femeie, ar fi căzut de la balconul unui apartament de pe strada Libertății, din municipiul Slatina.

La fața locului, s-au deplasat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slatina și mai multe echipaje de prim-ajutor.

Din primele verificări, polițiștii au stabilit că femeia, în vârstă de 30 de ani, din orașul Popești-Leordeni, județul Ilfov, s-ar fi aruncat de la balconul unui apartament situat la etajul 8, apartament ce aparține socrilor săi. Aceasta nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind constatat decesul”, a precizat Ionuţ Vasiloaica, purtător de cuvânt al IPJ Olt.

Trupul femeii a fost transportat la Morga Spitalului Județean de Urgență Slatina, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cu exactitate a cauzei decesului.

Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, fiind continuate cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

CITEŞTE ŞI: FOTO. O tânără, de 31 de ani, aflată în vizită la socrii din Slatina, a căzut de la etajul 8. Femeia nu a putut fi salvată

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0