Silviu Prigoană s-a stins din viaţă, într-un restaurant din Braşov

HomeNațional

Silviu Prigoană s-a stins din viaţă, într-un restaurant din Braşov

  Omul de afaceri Silviu Prigoană a murit, astăzi, 12 noiembrie. Acesta se afla la un restaurant din Brașov, alături de mai mulți prieteni, câ

Românii care vor intra pe cale rutieră în Grecia vor fi testați anti-Covid, inclusiv vaccinaţii. Cei pozitivi vor fi plasaţi în carantină
Klaus Iohannis, apel la candidați înainte de debutul campaniei: „Nu îi expuneți pe oameni pericolului infectării”
Măşti gratuite pentru asistaţii social, beneficiarii de alocaţie pentru susţinerea familiei şi oamenii străzii
Distribuie acest articol

Loading

 

Omul de afaceri Silviu Prigoană a murit, astăzi, 12 noiembrie. Acesta se afla la un restaurant din Brașov, alături de mai mulți prieteni, când la la un moment s-a sufocat. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic, fiind confirmat decesul.

Silviu Prigoană a murit după ce s-ar fi înecat cu mâncare într-un restaurant din Brașov, conform mai multor martori, surse apropiate spunând că nu este exclusă nici varianta infarctului, dat fiind că avea stenturi la inimă și în fiecare an se ducea la cardiologie în Germania pentru control, potrivit Adevărul. 

Silviu Prigoană s-a născut în decembrie 1963, la Gherla, în județul Cluj. Acesta a fost acționar principal la Rosal Grup și fondator al mai multor posturi de televiziune. Dar ambițiile sale au fost mult mai mari de atât, ajungând să se implice și îm politică. Omul de afaceri a fost deputat de București, din partea PDL, în legislatura 2008-2012.

Silviu Prigoană a fost fondator al posturilor de televiziune Realitatea TV, Etno TV și Taraf TV.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0