Alegeri 9 iunie: Lista candidaţilor PSD în oraşele şi comunele din judeţul Olt. Candidaţii, validaţi în Comitetul Politic al PSD Olt

HomeRecomandatePolitică

Alegeri 9 iunie: Lista candidaţilor PSD în oraşele şi comunele din judeţul Olt. Candidaţii, validaţi în Comitetul Politic al PSD Olt

  PSD Olt a validat candidaturile la funcţia de primar pentru Alegerile Locale din data de 9 iunie, în cadrul Comitetului Politic Județean înt

Alţi consilieri locali şi judeţeni ai PNL au trecut la PSD Olt
Iohannis l-a desemnat la funcţia de premier pe Nicolae Ciucă
Marcel Ciolacu: „Fiecare dintre noi are dreptul să boicoteze şi să sancţioneze umilinţa la care Austria a supus România”
Distribuie acest articol

Loading

 

PSD Olt a validat candidaturile la funcţia de primar pentru Alegerile Locale din data de 9 iunie, în cadrul Comitetului Politic Județean întrunit astăzi. Sub sloganul „Uniţi pentru viitor”, PSD Olt merge la primăria Slatina cu primarul în funcţie Emil Moţ. De asemenea, preşedintele CJ Olt, Marius Oprescu, va candida pentru cel de-al treilea mandat în fruntea forului judeţean.

 

Lista completă a candidaturilor PSD Olt:

 

Consiliul Județean Olt – Oprescu Marius

Municipiul Slatina – Moț Constantin Stelian Emil

Municipiul Caracal – Doldurea Ion

Orașul Balş – Rotea Cătălin Ștefan

Orașul Corabia – Oane Iulică

Orașul Drăgăneşti – Olt – Nădescu Viorel

Orașul  Piatra – Olt – Rada Nicușor

Orașul Potcoava – Enăchioaia Nicușor Manuel

Orașul Scorniceşti – Tudor Daniel

Baldovineşti – Enescu Ion

Băbiciu – Negrilă Florea

Bălteni – Mărineață Tudor

Bărăşti – Roșianu Ionuț Alexandru

Bârza – Anuța Ion

Bobiceşti – Chitez Ilie

Brastavăţu – Oprea Cici Constantin

Brebeni – Cîrstea Florea

Brâncoveni – Cheroiu Ion

Bucinișu – Eliodor Florin

Călui – Rotaru Sorin Nicușor

Cezieni – Guşatu Dănuţ

Cilieni – Marancea Ionel

Cârlogani – Văduva Ionel

Coloneşti – Stan Nicolae

Corbu – Bălănescu Ion Daniel

Coteana – Dima Ionuț Lucian

Crâmpoia – Mirea Ionel

Cungrea – Vlad Cosmin Marian

Curtișoara – Gănescu Gheorghe

Dăneasa – Soare Nicolae

Deveselu – Aliman Iulian Marius

Dobreţu – Traşcă Marinel

Dobrosloveni – Tudoraşcu Gheorghe

Dobroteasa – Crăciunescu Iulian Augustin

Dobrun – Bondrescu Cristian

Drăghiceni – Filip Ovidiu Florin

Făgeţelu – Stoicescu Stelian

Fălcoiu – Petrișor Alexandru

Fărcaşele – Vladu Leon Viorel

Găneasa – Costea Dumitru

Găvăneşti – Antonie Iulian

Ghimpeţeni – Dobre Dan Constantin

Giuvărăşti – Pană Daniel

Gârcov – Bobonete Niculiță

Gostavăţu – Bucă Marius

Grădinari – Călina Petre Cristian

Grădinile – Dincă Ion

Grojdibodu – Căpriță Adrian Viorel

Gura Padinii – Cranta Gicu

Ianca – Pascu Mirel

Iancu Jianu – Munteanu Paulică

Icoana – Ancuţa Gabriela Mariana

Ipoteşti – Necșuț Constantin

Izbiceni – Gulie Marian

Izvoarele – Constantin Florian

Leleasca – Enache Constantin

Mărunţei – Popescu Emil

Mihăeşti – Cora Petru

Milcov – Dorobanțu Marin

Morunglav – Niță Cristian Alexandru

Movileni – Toma Ion Sorin

Nicolae Titulescu – Tiutiu Gheorghe Florin

Obârșia – Roman Tiberiu Adrian

Oboga – Matei Tudor

Oporelu – Burciu Valerin Ion

Optaşi-Măgura – Scurtu Marin

Orlea – Oiţă Viorel

Osica de Jos – Pistol Marian

Osica de Sus – Filip Cezar

Pârşcoveni – Matei Dumitru Dănuţ

Perieţi – Rada Răzvan Costian

Pleşoiu – Măndescu Valeriu

Poboru – Bărăscu Iulian

Priseaca – Drugă Constantin Cătălin

Radomireşti – Sîia Nicușor

Redea – Bălă Dan

Rotunda – Gavrilă Dumitru

Rusăneşti – Chirea Alexandru

Sârbii-Măgura – Tănase Lucian

Scărişoara – Dădulescu Constantin Tudorel

Schitu – Lunganu Marian

Seaca – Băluță Marian

Sâmbureşti – Preda Iulian

Slătioara -Ungureanu Savu

Spineni- Șărpău Dănuț

Sprâncenata – Mihăeșteanu Marin

Stoeneşti – Damian Alexandru

Stoicăneşti – Preoteasa Marius Paulian

Strejeşti – Vizantie Constantin

Studina – Burda Gabriel

Şerbăneşti – Breoi Mugurel Leontin

Şopârliţa – Trepăduș Marijana

Ștefan cel Mare – Bugă Rudi

Tătuleşti – Vasile Dan

Teslui – Lăzărescu Mihăiţă

Tia Mare – Gulie Virgil

Topana – Barbu Gheorghe

Traian – Negrilă Marian

Tufeni – Șotae Eugen

Urzica – Jianu Aurel

Valea Mare – Dragnea Gabriel

Vădastra – Rădulescu Sorin

Vădăstriţa – Ciucă Paul

Văleni – Belu Ion

Verguleasa – Piciu Valentin

Vişina – Stănescu Marian Mihail

Vişina Nouă – Țol Florin Cristian

Vitomireşti – Rotea Ion Robert

Vâlcele – Taifas Alexandru

Vlădila – Tocea Marian

Voineasa – Anuța Liviu Laurențiu

Vulpeni – Mandea Paul

Vultureşti – Treanță Marius Florian.

 

Resursa umană din cadrul PSD Olt este una valoroasă și suntem încrezători că vom obține rezultate bune în toate localitățile județului Olt.

Avem o echipă serioasă, profesionistă, cu tineri care au avantajul de a ști să scrie proiecte și să acceseze fonduri europene pentru dezvoltarea localităților în care candidează, dar și primari care au atributul experienței și au demonstrat cum se face administrație coerentă, eficientă și competentă, în beneficiul comunităților pe care le reprezintă.

Participăm la aceste alegeri apelând la principiul bunei guvernări locale, prezentând alegătorilor o campanie pozitivă, bazată pe acțiuni frumoase, fapte, proiecte și soluții pentru dezvoltarea durabilă a județului Olt.

Uniți pentru viitor, vom continua proiectele de infrastructură mare, care se traduc în drumuri mai bune, acces la sănătate și educație de calitate, valorificarea tradițiilor culturale, accesarea de fonduri europene și guvernamentale, utilizarea eficientă a bugetelor locale.

 Alături de cetățenii județului Olt, suntem mai puternici și vom contribui la continuarea investițiilor în județ”, transmite PSD Olt.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0