CSM Slatina-CS Mioveni, sâmbătă, de la ora 14.00, pe Stadionul „1 Mai”

HomeSport

CSM Slatina-CS Mioveni, sâmbătă, de la ora 14.00, pe Stadionul „1 Mai”

  O singură etapă a mai rămas de disputat din cadrul sezonului regulat al Ligii a II-a, toate meciurile fiind programate de FRF sâmbătă, 16 ma

FOTO. CSM Slatina, remiză în turul barajului de promovare în Liga a II-a. „Când joci dublă manşă, se joacă până în ultimele secunde”
CSM Slatina-Unirea Dej, duminică, de la ora 13.00, pe Stadionul „1 Mai”
CSM Slatina-Chindia Târgovişte, transmis în direct pe Digi Sport şi Prima Sport
Distribuie acest articol

Loading

 

O singură etapă a mai rămas de disputat din cadrul sezonului regulat al Ligii a II-a, toate meciurile fiind programate de FRF sâmbătă, 16 martie, de la ora 14.00. CSM Slatina va întâlni, pe Stadionul „1 Mai”, CS Mioveni, formaţie care este sigură de participarea în play-off. Cu toate acestea, miza există, fiecare punct acumulat fiind important atât pentru formaţiile din play-off, cât şi pentru cele din play-out.

 

Meciurile din cadrul ultimei etape a sezonului regulat vor avea loc sâmbătă, 16 martie, de la ora 14.00. Toate jocurile au miză, fie că vorbim de lupta pentru ocuparea ultimului loc în play-off (Gloria Buzău, Ceahlăul Piatra-Neamţ şi Chindia Târgovişte fiind singurele care mai au şanse), fie de stabilirea componenţei celor două grupe de play-out, care se face în funcţie de locul ocupat la finalul sezonului regulat.

CSM Slatina va evolua în play-out, înaintea meciului cu CS Mioveni aflându-se pe locul 12, cu 24 de puncte acumulate.

În play-out se intră cu toate punctele acumulate în sezonul regular, iar echipele vor juca doar meciuri tur. Vor fi șapte etape, în care fiecare participantă va evolua în șase meciuri.

În grupa A vor evolua echipele clasate la finalul sezonului regular pe locurile 7, 10, 11, 14, 15, 18 şi 19, iar în grupa B vor evolua echipele de pe locurile 8, 9, 12, 13, 16, 17 şi 20. Vo retrograda câte două echipe din fiecare grupă.

CSM Slatina-CS Mioveni va putea fi urmărit şi pe canalul de YouTube al echipei slătinene, AICI.

Programul etapei de sâmbătă, ora 14.00:

Unirea Dej – Concordia Chiajna

CSM Alexandria – Metaloglobus Bucureşti

CSC Şelimbăr – Chindia Târgovişte

Steaua – CS Tunari

CSM Slatina – CS Mioveni

Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Campionii FC Argeş – CSM Reșița

Unirea Slobozia – Corvinul Hunedoara

Ceahlăul Piatra Neamţ – Progresul Spartac

CSC Dumbrăviţa – FK Miercurea Ciuc

 

 

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0