Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe autostrada A1 București-Pitești, la kilometrul 119, pe sens
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe autostrada A1 București-Pitești, la kilometrul 119, pe sensul de mers către București, în zona localității Bascov, județul Argeș, a avut loc o coliziune între un autotren și două autoturisme. O persoană a fost transportată la spital.
Intervin pompierii cu o autospecială pentru asigurarea măsurilor specifice de prevenire ale incendiilor, precum și pentru acordarea primului ajutor calificat alături de un echipaj SAJ.
Potrivit ISU Argeş, o persoană a avut nevoie de îngrijiri medicale şi a fost preluată de către echipajul Serviciului de Ambulanţă Judeţean.
COMMENTS