Maşina căzută într-un canal de deversare, din Slatina, adânc de 10 metri, era condusă de o femeie din Coteana

HomeEveniment

Maşina căzută într-un canal de deversare, din Slatina, adânc de 10 metri, era condusă de o femeie din Coteana

  O şoferiţă, în vârstă de 49 de ani, din Coteana, a ajuns în seara zilei de miercuri, 12 noiembrie, cu maşina într-un canal de deversare adân

Femeie de 71 de ani, lovită de o mașină în Slatina. Victima a decedat la spital
Accident în apropiere de Slatina, pe DN 65. Impact între o motocicletă şi un autoturism
FOTO. Un slătinean, cu o alcoolemie de 1,45 mg/l, a produs un accident în Slatina, pe strada Vintilă Vodă
Distribuie acest articol

Loading

 

O şoferiţă, în vârstă de 49 de ani, din Coteana, a ajuns în seara zilei de miercuri, 12 noiembrie, cu maşina într-un canal de deversare adânc de aproximativ 10 metri, pe strada Banului, din Slatina. În urma incidentului, toate cele trei persoane aflate în autoturism, au ajuns la spital.

 

Potrivit IPJ Olt, din primele verificări, polițiștii au stabilit faptul că un autoturism condus de către o femeie de 49 de ani, din comuna Coteana, județul Olt, din cauze ce urmează a fi stabilite în cursul cercetărilor, ar fi pierdut controlul direcției de deplasare, ar fi părăsit partea carosabilă și ar fi intrat în șanțul de colectare a apei pluviale.

În urma evenimentului rutier, femeia și alte două persoane pasagere în autoturism au necesitat îngrijiri medicale, fiind transportate la Spitalul Județean de Urgență Slatina.

„Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, transmite IPJ Olt.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0