O tânără de 18 ani a fost răpită din faţa casei de doi bărbaţi. Poliţiştii din Slatina au depistat maşina în trafic

HomeEveniment

O tânără de 18 ani a fost răpită din faţa casei de doi bărbaţi. Poliţiştii din Slatina au depistat maşina în trafic

O tânără de 18 ani din comuna Catane, județul Dolj, a fost răpită din faţa casei de doi bărbaţi, care au urcat-o cu forța într-o mașină. Tânăra a fost găsită joi de către poliţişti, care au identificat numărul de înmatriculare al maşinii după vizionarea imaginilor surprinse de camerele de supraveghere din zonă.

Valutiştii de la „Vacanţa” surprinşi în timp ce tranzacţionau sume de bani, în urma unui flagrant organizat de poliţie
VIDEO&FOTO. Accident cumplit între Brebeni şi Coteana. Două ambulanţe, un echipaj SMURD, descarcerarea şi o autospecială ISU Olt intervin
SINUCIDERE. Muncitor de la Alro Slatina, aflat în şomaj tehnic, găsit spânzurat în garsoniera sa
Distribuie acest articol

Loading

Poliţiştii i-au dus la audieri pe cei doi bărbaţi suspectaţi de lipsire de libertate, informează Mediafax.

Potrivit IPJ Dolj, polițiștii din Rast au fost sesizaţi cu privire la faptul o tânără de 18 ani, din comuna Catane, a fost urcată cu forţa într-un autoturism care ulterior a pornit în direcţia comunei Bistreț.

Mai multe echipaje de poliție au fost direcționate la fața locului. Totodată, au fost instituite filtre în tot județul pentru depistarea în trafic a maşinii.

În urma verificărilor, au fost identificați doi tineri, de 21 și 29 de ani, din comuna Merişani, sat Vărzaru, județul Argeş, bănuiți că ar fi mers în comuna Catane, la domiciliul tinerei, pe care ar fi urcat-o cu forța într-o mașină, în care se mai aflau alţi 3 bărbaţi.

Joi, polițiștii au depistat în trafic în Slatina o mașină în care se afla tânăra. Aceasta a fost preluată de polițiștii doljeni și dusă la sediul poliției pentru audieri, potrivit digi24.ro.

Cercetările în acest caz sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lipsire de libertare în mod ilegal, urmând ca după administrarea probatoriului să fie luate măsurile legale care se impun.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0