Spărgător de autoturisme prins la Craiova: are 67 de ani și mai multe furturi la activ

HomeEveniment

Spărgător de autoturisme prins la Craiova: are 67 de ani și mai multe furturi la activ

Un bărbat în vârstă de 67 de ani din municipiul Craiova a fost reținut de polițiști, fiind bănuit de comiterea mai multor furturi din autoturisme, pri

Cinci tinere din Craiova, reținute pentru furt calificat
Angajată a unei săli de jocuri de noroc, din Craiova, tâlhărită de un tânăr de 22 de ani
Bărbat din Slatina, implicat într-un accident în Craiova. Un tânăr, transportat la spital
Distribuie acest articol

Loading

Un bărbat în vârstă de 67 de ani din municipiul Craiova a fost reținut de polițiști, fiind bănuit de comiterea mai multor furturi din autoturisme, prin spargerea geamurilor acestora. Acesta este cercetat pentru furt calificat în formă continuată, după ce ar fi vizat trei mașini parcate în oraș, în perioada 8–15 aprilie.

Polițiștii din cadrul Secția 1 Poliție Craiova au fost sesizați că o persoană necunoscută a spart geamurile a trei autovehicule parcate pe raza municipiului Craiova și a sustras bunuri, respectiv genți ce conțineau documente și sume de bani. Prejudiciul total a fost estimat la aproximativ 6.200 de lei.

Bunurile ar fi aparținut unui bărbat de 47 de ani din Medgidia și două femei de 26 și 30 de ani din Pielești, respectiv Carpen.

În urma investigațiilor desfășurate, oamenii legii au identificat un bărbat de 67 de ani din Craiova, bănuit de comiterea faptelor. Acesta a fost condus la sediul poliției pentru audieri.

Pe baza probatoriului administrat, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratul de Poliție Județean Dolj.

Astăzi, acesta urmează să fie prezentat procurorilor pentru a se decide asupra unei eventuale măsuri preventive.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: