Un tânăr, din Ianca, reţinut după ce l-a bătut pe un vârstnic în incinta unui bar din localitate

HomeEvenimentRecomandate

Un tânăr, din Ianca, reţinut după ce l-a bătut pe un vârstnic în incinta unui bar din localitate

  Un tânăr, în vârstă de 25 de ani, din Ianca, l-a agresat pe un bărbat în vârstă de 69 de ani, într-un bar din localitate. Tânărul a fost reţ

Crimă în Dolj: Bărbat înjunghiat mortal în gât de un tânăr de 23 de ani
Doi tineri au tâlhărit un bărbat în Craiova pentru suma de 80 de lei
Tânăr de 22 de ani, din Caracal, reţinut pentru furtul unor unelte în valoare de 3.000 de lei
Distribuie acest articol

Loading

 

Un tânăr, în vârstă de 25 de ani, din Ianca, l-a agresat pe un bărbat în vârstă de 69 de ani, într-un bar din localitate. Tânărul a fost reţinut pentru loviri şi alte violenţe şi tulburarea liniştii şi ordinii publice.

 

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Olt, au fost sesizați, pe data de 26 august, ora 19.00, prin apel 112, cu privire la faptul că, un bărbat ar fi fost agresat fizic de către un alt bărbat, într-o societate comercială, din comuna Ianca, județul Olt.

În baza sesizării, la fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 3 Corabia, iar, din primele cercetări, a reieșit faptul că un bărbat, de 69 de ani, din localitatea Corabia, în urma unui conflict spontan, ar fi fost agresat fizic de către un tânăr de 25 de ani, din comuna Ianca, județul Olt.

În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovirea sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Pe baza probatoriului administrat, la data de 28 august a.c., sub supravegherea procurorului de caz, din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Corabia, pe numele tânărului a fost emisă o ordonanță de reținere pentru 24 de ore, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Olt, urmând să fie prezentat instanței de judecată cu propuneri legale”, transmite IPJ Olt.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0