Apel umanitar. Este nevoie de sânge pentru tânărul înjunghiat în Grădina Botanică din Craiova

HomeEveniment

Apel umanitar. Este nevoie de sânge pentru tânărul înjunghiat în Grădina Botanică din Craiova

  Tânărul, în vârstă de 20 de ani, victima atacului din Grădina Botanică, are nevoie de sânge. Acesta se află în stare gravă, la Spitalul Clin

Apel umanitar. Un tânăr, de 22 de ani, din judeţul Olt, care a efectuat un transplant medular, are mare nevoie de sânge
Apel umanitar: Fost cadru didactic, o femeie, din Corabia, are nevoie de sânge pentru a susţine o operaţie dificilă
Daria, o adolescentă de 14 ani, din Iancu Jianu, judeţul Olt, are nevoie de ajutor financiar pentru a pune capăt suferinţei
Distribuie acest articol

Loading

 

Tânărul, în vârstă de 20 de ani, victima atacului din Grădina Botanică, are nevoie de sânge. Acesta se află în stare gravă, la Spitalul Clinic Judeţean Craiova.

Tânărul înjunghiat de elevul în vârstă de 17 ani, în incinta Grădinei Botanice, din Craiova, are nevoie de sânge. Prietenii acestuia solicită sprijin din partea celor care doresc să doneze.

Bădică Emanuel , absolvent al Colegiului National  „Carol l”,  promotia 2022 (clasa a  XII a A, mate info, bilingv -engleza)  are nevoie de ajutorul nostru!

Din nefericire , el este victima incidentului din Gradina Botanica, de marti, 27.06.2023 şi este internat la ATI, Spitalul Judetean nr 1! Cei care pot dona sange, indiferent de grupa sanguina, sunt rugaţi sa mearga la Spitalul Nr 1 si sa specifice numele BĂDICĂ  EMANUEL !”, este apelul cunoscuţilor tânărului care a fost supus unei intervenţii chirurgicale de urgenţă şi a cărui stare este în continuare critică.

Tragedia s-a petrecut marţi după-amiază, în Grădina Botanică, din Craiova. O fată de 14 ani şi tânărul de 20 de ani, au fost atacaţi cu cuţitul de un adolescent, în vârstă de 17 ani. Din păcate, copila a murit la scurt timp după atacul criminal.

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0