Bărbatul care a suferit arsuri în incediul care i-a cuprins casa a decedat. Se încearcă transferul soţiei, care se află la ATI Slatina

HomeEveniment

Bărbatul care a suferit arsuri în incediul care i-a cuprins casa a decedat. Se încearcă transferul soţiei, care se află la ATI Slatina

Bărbatul, în vârstă de 67 de ani, grav rănit în urma incendiului izbucnit la locuinţa din Vâlcele a decedat. Soţia sa se află internată la ATI Slatina, în stare gravă, iar medicii au solicitat transferul la un spital de rang superior. Cei doi sunt părinţii unei asistente de la UPU Slatina.

FOTO. Accident în Craiova. Un şofer băut a plonjat cu maşina în canalul colector de pe strada Râului
Un tânăr băut bine, iar altul fără permis, în trafic pe străzile din Balş
O fetiţă de 10 ani, din Balş, lovită de maşină în Craiova. Copila a fost transportată la spital
Distribuie acest articol

Loading

Un bărbat în vârstă de 67 ani şi o femeie în vârstă de 65, soţ şi soţie, proprietarii casei, au fost răniţi grav, fiind transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina. Bărbatul, care a suferit arsuri pe aproximativ 45% din suprafaţa corpului, a decedat. Soţia acestuia se află la Terapie Intensivă, prezentând arsuri pe aproximativ 20-25% din suprafaţa corpului.

Din păcate, bărbatul a decedat. Soţia sa are arsuri pe 20-25% din suprafaţa corporală. Se află la ATI, dar am solicitat transferul acesteia. Deocamdată, nu am primit niciun răspus. Femeia are şi ceva probleme cardiace, obezitate, sperăm să reuşim să o transferăm”, a precizat managerul SJU Slatina, Dan Stana.

Cauza probabilă a izbucnirii incendiului a fost un scurtcircuit electric produs la tabloul electric al locuinței.

VIDEO. Soţi cu arsuri pe 60% din suprafaţa corpului, în urma unui incendiu izbucnit la o casă dintr-o comună din Olt

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0