Cei care vin din Italia trebuie să stea în carantină/Se reiau zborurile către şi dinspre UK, în anumite condiţii. Lista ţărilor cu risc epidemiologic ridicat

HomeNațional

Cei care vin din Italia trebuie să stea în carantină/Se reiau zborurile către şi dinspre UK, în anumite condiţii. Lista ţărilor cu risc epidemiologic ridicat

Lista țărilor și teritoriilor cu risc epidemiologic ridicat a fost actualizată, duminică, 3 ianuarie 2021.  Persoanele care sosesc în România din aceste țări sau zone trebuie să stea în carantină. Italia a fost reintrodusă pe această listă.

COVID-19: 217 persoane infectate. Bucureştiul a înregistrat, de la ultima raportare, alte 26 de cazuri noi
Doar vaccinații și cei trecuți prin boală vor putea intra în mall-uri, de luni
Nordul Italiei, sub asediul coronavirusului. 450 de persoane plasate în carantină într-un spital
Distribuie acest articol

Loading

Pe de altă parte, autoritățile au decis reluarea zborurilor către și dinspre Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord, numai că persoanele care vin din acest stat trebuie să intre în carantină ori sa aibă un test negativ la Covid-19, efectuat cu cel mult 48 de ore înainte de intrarea în România.

Lista țărilor din zona „galbenă”, pentru care se instituie măsura carantinării în cazul persoanelor care sosesc în România:

Stat/Zona/Teritoriu Rata de incidenta cumulata la 100.000 locuitori

 

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0