Klaus Iohannis, despre evoluţia pandemiei: „Avem o creștere liniară, dar lucrurile sunt cât de cât sub control”

HomeNațional

Klaus Iohannis, despre evoluţia pandemiei: „Avem o creștere liniară, dar lucrurile sunt cât de cât sub control”

Președintele Klaus Iohannis a declarat miercuri că prin măsurile luate de Guvern evoluția pandemiei este „cât de cât sub control”. Întrebat dacă este posibilă revenirea la starea de urgență, șeful statului a spus că activitățile „se pot desfășura cu respectarea normelor specifice”.

Unde ne adăpostim în cazul unui atac nuclear. Specialiştii spun că primele 15 minute sunt importante
Copil de 14 ani, reţinut după ce a fost prins la volanul unei maşini. Minorul mai avea alte antecedente
Un al treilea român, care avea boli preexistente, a fost răpus de COVID-19
Distribuie acest articol

Loading

Prin măsurile luate, după acel vid legislativ, lucurile nu au revenit la normal, dar cel puțin avem o creștere care este liniară și putem spune că lucrurile sunt cât de cât sub control.

Lumea și-a dat seama că nu e de joacă și trebuie să ne protejăm. În aceste condiții probabil nu vom avea creșteri importante și atunci toate lucrurile se pot desfășura cu respectarea normelor specifice”, a declarat Klaus Iohannis, în cadrul unei conferinţe de presă.

Acesta a spus că „deocamdată” previziunile unor specialiști care arătau o creștere mare a numărului de cazuri noi „nu s-au adeverit”.

 

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0