Mai multe persoane din Olt la terapie intensivă, cu o formă severă COVID-19

HomeSănătate

Mai multe persoane din Olt la terapie intensivă, cu o formă severă COVID-19

A crescut numărul persoanelor din judeţul Olt aflate la terapie intensivă. Dacă cu o zi în urmă, la ATI se aflau opt persoane, potrivit DSP Olt în ultimele 24 de ore numărul acestora a crescut la 11. De asemenea, potrivit ultimelor date, bilanţul persoanelor confirmate cu noul coronavirus, de la începutul pandemiei, a ajuns la 1.548.

Loteria specială pentru românii vaccinaţi. Câţi bani sunt puşi în joc şi cum se va organiza
Două asistente de la SJU Slatina, printre cazurile pozitive. Muncitori de la Alro, TMK şi Pirelli, de asemenea, confirmaţi în ultimele 24 de ore
Proiect al Ministerului Sănătăţii: Cadrele medicale fără certificat verde, contract de muncă suspendat pentru 30 de zile
Distribuie acest articol

Loading

Judeţul Olt a ajuns la 1.548 de cazuri COVID-19, de la începutul pandemiei, în ultimele 24 de ore fiind testate pozitiv 17 persoane. Potrivit autorităţilor sanitare, 853 s-au vindecat, 205 au refuzat internarea, în timp ce 339 s-au externat la cerere.

107 persoane se află internate în spital, în timp ce 11 olteni, cu trei mai mulţi decât în ziua precedentă, se află la terapie intenisvă, cu o formă severă a bolii.

De asemenea, judeţul Olt a înregistrat 48 de decese în rândul unor persoane confirmate cu COVID-19. Cât priveşte situaţia testărilor, în ultimele 24 de ore, 142 de persoane au efectuat testul COVID-19.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0