Un angajat al Alro Slatina, în vârstă de 51 de ani, a decedat după ce a acuzat o stare de rău în timpul serviciului. ITM Olt a demarat o anchetă

HomeEveniment

Un angajat al Alro Slatina, în vârstă de 51 de ani, a decedat după ce a acuzat o stare de rău în timpul serviciului. ITM Olt a demarat o anchetă

Un angajat, în vârstă de 51 de ani, de la Alro Slatina, care s-a simţit rău în timpul programului de lucru, a murit la scurt timp după ce a ajuns la spital. Inspectoratul Teritorial de Muncă Olt a deschis o anchetă în acest caz.

Un bărbat din Fărcaşele, care a furat unelte agricole în 2011 în Spania, a fost reţinut de poliţişti
VIDEO. Incendiu de vegetaţie pe Centura de Nord a Craiovei. Flăcările s-au extins la o casă
Dosar penal pentru un bărbat din Drăgăneşti-Olt care și-a inscripționat mașina cu „Carabinieri” și „112”
Distribuie acest articol

Loading

În cursul lunii trecute, în judeţul Olt, s-au înregistrat, potrivit datelor ITM Olt, 11 accidente de muncă, 10 dintre ele soldate cu incapacitate temporară de lucru.

De asemenea, ITM Olt a deschis o anchetă în cazul decesului unui angajat în vârstă de 51 de ani, care a suferit un infarct.  Muncitorul s-a simţit rău în timpul programului de lucru, a fost transportat la spital, acolo unde la scurt timp a decedat din cauze patologice. Evenimentul s-a petrecut pe data de 30 august.

În urmă cu câteva luni, un alt angajat al Alro Slatina şi-a pierdut viaţa. Este vorba despre tânărul muncitor care a suferit arsuri pe aproape toată suprafaţa coroporală, în urma unui incident petrecut în timp ce erau demontate nişte conducte dezafectate, care s-au aprins din cauza unui gaz inflamabil scurs.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0