Un tânăr din Piatra-Olt a ajuns cu maşina într-un canal, pe DJ 677

HomeEvenimentRecomandate

Un tânăr din Piatra-Olt a ajuns cu maşina într-un canal, pe DJ 677

  Un tânăr, în vârstă de 24 de ani, din oraşul Piatra-Olt, a ajuns cu maşina într-un canal, pe raza localităţii Criva. Evenimentul s-a produs

FOTO. Accident în Slatina, pe strada Basarabilor. Un şofer de 37 de ani a intrat într-un copac de marginea drumului
O angajată a Primăriei Calopăr s-a stins din viaţă în sediul instituţiei. Femeia, din Craiova, avea doar 57 de ani
Un bărbat, de 42 de ani, a căzut de pe o antenă releu în prezenţa poliţiştilor şi a negociatorului IPJ Dolj, veniţi să-l convingă să coboare
Distribuie acest articol

Loading

 

Un tânăr, în vârstă de 24 de ani, din oraşul Piatra-Olt, a ajuns cu maşina într-un canal, pe raza localităţii Criva. Evenimentul s-a produs duminică după-amiază, iar din fericire au fost înregistrate doar pagube materiale.

Incidentul rutier s-a petrecut duminică, 10 mai, în jurul orei 18:50, pe Drumul Județean 677, în localitatea Criva.

Potrivit IPJ Olt, din primele verificări, polițiștii au stabilit faptul că un autoturism condus de către un tânăr, în vârstă de 24 de ani, din orașul Piatra-Olt, nu a adaptat viteza la condițiile de drum, răsturnându-se în afara părții carosabile.

În urma evenimentului rutier nu au existat victime omenești, fiind înregistrate doar pagube materiale.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilometru, rezultatul fiind negativ.

Pentru abaterea săvârșită, acesta a fost sancționat contravențional, conform prevederilor Ordonanței de Urgență 195/2002, privind regimul circulației rutiere pe drumurile publice”, transmite IPJ Olt.

 

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: