CSM Slatina va debuta în noul sezon al Ligii a II-a, în deplasare, la nou-promovata CS Tunari. Programul complet

HomeSport

CSM Slatina va debuta în noul sezon al Ligii a II-a, în deplasare, la nou-promovata CS Tunari. Programul complet

    S-a stabilit, prin tragere la sorţi, programul noului sezon al Ligii a II-a. Divizionara secundă CSM Slatina va debuta, în deplasa

Tragerea la sorți pentru play-off-ul Cupei României Betano are loc vineri. Ce echipe poate întâlni CSM Slatina
CSM Slatina începe play-out-ul în deplasare cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Programul complet al slătinenilor
CSM Slatina îşi va afla miercuri, 20 iulie, adversarele din sezonul Ligii a II-a. Tragerea la sorţi va avea loc la ora 12.00
Distribuie acest articol

Loading

 

 

S-a stabilit, prin tragere la sorţi, programul noului sezon al Ligii a II-a. Divizionara secundă CSM Slatina va debuta, în deplasare, în compania nou-promovatei, CS Tunari. Meciul se va disputa pe data de 5 august. Primul meci pe teren propriu va avea loc în compania formaţiei retrogradate din SuperLigă, Chindia Târgovişte.

Federaţia Română de Fotbal a stabilit, prin tragere la sorţi, programul noului sezon al Ligii a II-a. Gruparea pregătită de Daniel Oprescu, CSM Slatina, va debuta în deplasare, în compania nou-promovatei CS Tunari.

Noul sezon va alinia la start tot 20 de echipe şi  se va desfăşura după acelaşi sistem competiţional, cu menţiunea că vor retrograda doar patru echipe, ocupantele locurilor 6 şi 7 din cele două grupe de play-out, va debuta pe data de 5 august.

Programul complet:

Etapa I

FK Miercurea Ciuc – Concordia Chiajna

FC Brașov / Progresul Spartac – CSC Dumbrăviţa

Corvinul Hunedoara – Ceahlăul Piatra Neamţ

CSM Reşiţa – Unirea Slobozia

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Campionii FC Argeş

CS Mioveni – Gloria Buzău

CS Tunari – CSM Slatina

Chindia Târgovişte – Steaua

Metaloglobus București – CS Comunal Şelimbăr

Unirea Dej – CSM Alexandria

Etapa II

Concordia Chiajna – CSM Alexandria

CS Comunal Şelimbăr – Unirea Dej

Steaua – Metaloglobus București

CSM Slatina – Chindia Târgovişte

Gloria Buzău – CS Tunari

Campionii FC Argeş – CS Mioveni

Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Reşiţa

CSC Dumbrăviţa – Corvinul Hunedoara

FK Miercurea Ciuc – FC Brașov / Progresul Spartac

Etapa III

FC Brașov / Progresul Spartac – Concordia Chiajna

Corvinul Hunedoara – FK Miercurea Ciuc

CSM Reşiţa – CSC Dumbrăviţa

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ

CS Mioveni – Unirea Slobozia

CS Tunari – Campionii FC Argeş

Chindia Târgovişte – Gloria Buzău

Metaloglobus București – CSM Slatina

Unirea Dej – Steaua

CSM Alexandria – CS Comunal Şelimbăr

 

Etapa IV

 

Concordia Chiajna – CS Comunal Şelimbăr

Steaua – CSM Alexandria

CSM Slatina – Unirea Dej

Gloria Buzău – Metaloglobus București

Campionii FC Argeş – Chindia Târgovişte

Unirea Slobozia – CS Tunari

Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Mioveni

CSC Dumbrăviţa – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

FK Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa

FC Brașov / Progresul Spartac – Corvinul Hunedoara

 

Etapa V

 

Corvinul Hunedoara – Concordia Chiajna

CSM Reşiţa – FC Brașov / Progresul Spartac

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FK Miercurea Ciuc

CS Mioveni – CSC Dumbrăviţa

CS Tunari – Ceahlăul Piatra Neamţ

Chindia Târgovişte – Unirea Slobozia

Metaloglobus București – Campionii FC Argeş

Unirea Dej – Gloria Buzău

CSM Alexandria – CSM Slatina

CS Comunal Şelimbăr – Steaua

 

Etapa VI

 

Concordia Chiajna – Steaua

CSM Slatina – CS Comunal Şelimbăr

Gloria Buzău – CSM Alexandria

Campionii FC Argeş – Unirea Dej

Unirea Slobozia – Metaloglobus București

Ceahlăul Piatra Neamţ – Chindia Târgovişte

CSC Dumbrăviţa – CS Tunari

FK Miercurea Ciuc – CS Mioveni

FC Brașov / Progresul Spartac – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Corvinul Hunedoara – CSM Reşiţa

 

Etapa VII

 

CSM Reşiţa – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Corvinul Hunedoara

CS Mioveni – FC Brașov / Progresul Spartac

CS Tunari – FK Miercurea Ciuc

Chindia Târgovişte – CSC Dumbrăviţa

Metaloglobus București – Ceahlăul Piatra Neamţ

Unirea Dej – Unirea Slobozia

CSM Alexandria – Campionii FC Argeş

CS Comunal Şelimbăr – Gloria Buzău

Steaua – CSM Slatina

 

Etapa VIII

 

Concordia Chiajna – CSM Slatina

Gloria Buzău – Steaua

Campionii FC Argeş – CS Comunal Şelimbăr

Unirea Slobozia – CSM Alexandria

Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Dej

CSC Dumbrăviţa – Metaloglobus București

FK Miercurea Ciuc – Chindia Târgovişte

FC Brașov / Progresul Spartac – CS Tunari

Corvinul Hunedoara – CS Mioveni

CSM Reşiţa – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

 

Etapa IX

 

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

CS Mioveni – CSM Reşiţa

CS Tunari – Corvinul Hunedoara

Chindia Târgovişte – FC Brașov / Progresul Spartac

Metaloglobus București – FK Miercurea Ciuc

Unirea Dej – CSC Dumbrăviţa

CSM Alexandria – Ceahlăul Piatra Neamţ

CS Comunal Şelimbăr – Unirea Slobozia

Steaua – Campionii FC Argeş

CSM Slatina – Gloria Buzău

 

Etapa X

 

Concordia Chiajna – Gloria Buzău

Campionii FC Argeş – CSM Slatina

Unirea Slobozia – Steaua

Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Comunal Şelimbăr

CSC Dumbrăviţa – CSM Alexandria

FK Miercurea Ciuc – Unirea Dej

FC Brașov / Progresul Spartac – Metaloglobus București

Corvinul Hunedoara – Chindia Târgovişte

CSM Reşiţa – CS Tunari

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

 

Etapa XI

 

CS Mioveni – Concordia Chiajna

CS Tunari – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Chindia Târgovişte – CSM Reşiţa

Metaloglobus București – Corvinul Hunedoara

Unirea Dej – FC Brașov / Progresul Spartac

CSM Alexandria – FK Miercurea Ciuc

CS Comunal Şelimbăr – CSC Dumbrăviţa

Steaua – Ceahlăul Piatra Neamţ

CSM Slatina – Unirea Slobozia

Gloria Buzău – Campionii FC Argeş

 

Etapa XII

 

Concordia Chiajna – Campionii FC Argeş

Unirea Slobozia – Gloria Buzău

Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Slatina

CSC Dumbrăviţa – Steaua

FK Miercurea Ciuc – CS Comunal Şelimbăr

FC Brașov / Progresul Spartac – CSM Alexandria

Corvinul Hunedoara – Unirea Dej

CSM Reşiţa – Metaloglobus București

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte

CS Mioveni – CS Tunari

 

Etapa XIII

 

CS Tunari – Concordia Chiajna

Chindia Târgovişte – CS Mioveni

Metaloglobus București – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Unirea Dej – CSM Reşiţa

CSM Alexandria – Corvinul Hunedoara

CS Comunal Şelimbăr – FC Brașov / Progresul Spartac

Steaua – FK Miercurea Ciuc

CSM Slatina – CSC Dumbrăviţa

Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamţ

Campionii FC Argeş – Unirea Slobozia

 

Etapa XIV

 

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

Ceahlăul Piatra Neamţ – Campionii FC Argeş

CSC Dumbrăviţa – Gloria Buzău

FK Miercurea Ciuc – CSM Slatina

FC Brașov / Progresul Spartac – Steaua

Corvinul Hunedoara – CS Comunal Şelimbăr

CSM Reşiţa – CSM Alexandria

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Dej

CS Mioveni – Metaloglobus București

CS Tunari – Chindia Târgovişte

 

Etapa XV

 

Chindia Târgovişte – Concordia Chiajna

Metaloglobus București – CS Tunari

Unirea Dej – CS Mioveni

CSM Alexandria – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CS Comunal Şelimbăr – CSM Reşiţa

Steaua – Corvinul Hunedoara

CSM Slatina – FC Brașov / Progresul Spartac

Gloria Buzău – FK Miercurea Ciuc

Campionii FC Argeş – CSC Dumbrăviţa

Unirea Slobozia – Ceahlăul Piatra Neamţ

 

Etapa XVI

 

Concordia Chiajna – Ceahlăul Piatra Neamţ

CSC Dumbrăviţa – Unirea Slobozia

FK Miercurea Ciuc – Campionii FC Argeş

FC Brașov / Progresul Spartac – Gloria Buzău

Corvinul Hunedoara – CSM Slatina

CSM Reşiţa – Steaua

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Comunal Şelimbăr

CS Mioveni – CSM Alexandria

CS Tunari – Unirea Dej

Chindia Târgovişte – Metaloglobus București

 

Etapa XVII

 

Metaloglobus București – Concordia Chiajna

Unirea Dej – Chindia Târgovişte

CSM Alexandria – CS Tunari

CS Comunal Şelimbăr – CS Mioveni

Steaua – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CSM Slatina – CSM Reşiţa

Gloria Buzău – Corvinul Hunedoara

Campionii FC Argeş – FC Brașov / Progresul Spartac

Unirea Slobozia – FK Miercurea Ciuc

Ceahlăul Piatra Neamţ – CSC Dumbrăviţa

 

Etapa XVIII

 

Concordia Chiajna – CSC Dumbrăviţa

FK Miercurea Ciuc – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Brașov / Progresul Spartac – Unirea Slobozia

Corvinul Hunedoara – Campionii FC Argeş

CSM Reşiţa – Gloria Buzău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

CS Mioveni – Steaua

CS Tunari – CS Comunal Şelimbăr

Chindia Târgovişte – CSM Alexandria

Metaloglobus București – Unirea Dej

 

Etapa XIX

 

Unirea Dej – Concordia Chiajna

CSM Alexandria – Metaloglobus București

CS Comunal Şelimbăr – Chindia Târgovişte

Steaua – CS Tunari

CSM Slatina – CS Mioveni

Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Campionii FC Argeş – CSM Reşiţa

Unirea Slobozia – Corvinul Hunedoara

Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Brașov / Progresul Spartac

CSC Dumbrăviţa – FK Miercurea Ciuc

CITEŞTE ŞI: Meciul cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu a fost anulat. FC Argeş, următorul adversar din jocurile de pregătire

Print Friendly, PDF & Email

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0